Pavlína Rejzková

Na koních začala jezdit v 11ti letech a od té doby ji koně provázejí celým životem. Výuce dětí i dospělých a výcviku koní se věnuje více než 15 let. Je licentovanou instruktorkou jezdectví a rozhodčí pro parkur a drezuru pod Českou jezdeckou federací a majitelkou většiny koní působících v z.s. Kentaurus.

Barbora Nosková

Vystudovala UK FTVS obor fyzioterapie. Působí jako hlavní fyzioterapeut pro hiporehabilitaci v neziskové organizaci Kentaurus z.s. a příležitostně spolupracuje i s Centrem hiporehabilitace Mirákl. V oblasti hiporehabilitace působí od roku 2008 a věnuje se hipoterapii - jako fyzioterapeut i jako vodič, AVK a celkové přípravě koní pro hiporehabilitaci. Je spoluautorkou projektu Na koníčku pro básničku – logopedicko – hiporehabilitačních táborů, které pořádá od roku 2016.

Petra Houdková

Je spoluautorkou projektu Na koníčku pro básničku, kde zastává funkci hlavního logopeda. Vystudovala UK FTVS magisterský obor - tělesná výchova a speciální pedagogika se zaměřením na poruchy chování dětí a magisterské studium na Masarykově univerzitě v Brně se zaměřením na Speciální pedagogiku, které ukončila státní závěrečnou zkouškou z Logopedie a Surdopedie. Pracuje v Liberci v soukromé anglické školce jako logoped a učitel, dále pracuje jako logoped v Dětském centru v a poskytuje soukromou logopedickou praxi.

Pavla Bittnerová

Její vášní je zachraňování všeho živého a učení se o
propojení těla a mysli. Měla možnost sbírat zkušenosti jako veterinární asistentka. Po 13letech tuto báječnou, obahucující a naplňující práci opustila a v současné době žije, hospodaří a tvoří spolu s manželem v Jizerských horách. Společně obstarávají stádo oveček a koz, dvě krávy s jejich telaty, tři koně, včelky a také partu koček a psa.
Na své farmě provádí osvětu pro děti ze škol a školek na témata “odkud se bere maso”, mléčné potraviny, zelenina atd. a proč si zvířata zaslouží žít šťastný život a jak takový život vypadá.
Věnují se výrobě domácích mléčných produktů a aktuálně realizují vznik vlastní sýrárny.

Laura Bezděková​

U koní vyrůstala, vystřídala mnoho stájí, až se v roce 2012 dostala k hiporehabilitaci v CH Mirákl. Kromě vodění koní v hipoterapii zde získala praxi i s tréninkem a celkovou přípravou hiporehabilitačních koní, AVK a tréninkem dětí v parawesternu. Vlastní dva koně, kteří jí učí a provází na její cestě Jezdectví. V z.s. Kentaurus působí se svým koněm Buenem jako instruktor při letních táborech Na koníčku pro básničku, DobroDruh a protože její duše není jenom jezdecká, ale i umělecká, tak spoluvytváří tábor Cesta do Fantazie.

Bc. Martina Quetu Dis.​​

Animátorka volného času na volné noze. Vystudovala Pedagogiku volného času na Technické Univerzitě Liberec a soukromou taneční konzervatoř TCP Praha v oboru Pedagogika tance. Již jako studentka sbírala své zkušenosti vedením kroužků v mateřských školkách a jako vedoucí na mezinárodních táborech po Evropě. Nejčastěji se věnuje věkovým skupinám od 7-18 let se zaměřením taneční, sportovní a outdorové aktivity. Od roku 2011 spolupracuje především s Francouzským Lyceem v Praze jako lektorka sportu a tance. V z.s. Kentaurus působí jako instruktor při letních táborech Na koníčku pro básničku.

Aneta Nosková

Jako každá umělecká duše maluje a tvoří od dětství, kdy jí ale nebavilo malovat dle předlohy. Vyhýbá se kresbě portrétů, krajin  a  zátiší. Má ráda svět Fantazie, je to svět, který je ukryty v každém z nás a jen na nás záleží, zda si ho dovolíme objevit, prozkoumat a pustit ven. Každý z nás je originální a stejně, jak jsme originální my sami, je originální naše tvorba, proto nevěří nikomu, kdo říká, že neumí tvořit a malovat. Je to kec. V z.s. Kentaurus tvoří tábor Cesta do Fantazie.

Adéla Pfannová