Dobrodruh

příměstský tábor

INFORMACE

KDE: Rodový statek ZeměRáj, Horní Kalná 6, Horní Kalná 54371

DobroDruh je tábor pro outdoorové děti od 3 let. Učíme se o přírodě v přírodě a snažíme se maximálně využít prostředí, kde zrovna jsme. Učíme se vidět přírodu krásnou v jakémkoli počasí. Učíme se vnímat okolí i ostatními smysly než jen zrakem. K dětem přistupujeme respektujícím přístupem, přičemž se snažíme podporovat jejich samostatnost v sebeobsluze a zároveň rozvíjet kolektivního týmového ducha. Celý náš program (i život) je protkán ekologií, udržitelností a zdravým životním stylem. Poslední den je hledání pokladu, které vyzkouší, co se malí DobroDruhové na táboře naučili.

Jako zázemí nám slouží velké teepee, které stojí na okraji certifikované přírodní zahrady, která nese od května 2021 název Zahrada DobroDruhů. Vedle teepee se nachází separační kadibudka a místo na mytí rukou. Obědy jsou vegetariánské a vozí nám je z Vrchlabí ze Zelené Zahrady. Kdo oběd nechce, je možné si z domova přinést vlastní. Je potřeba počítat s tím, že se děti budou pohybovat v přírodě a setkají se s všemožnými alergeny jako je pyl, seno, sláma, zvířecí srst, slepičí peří atd. Pokud bude deštivo je nutno počítat s tím, že dítě bude od bahna/hlíny. V koňském programu je určitě čeká i uklízení koňských bobků. Koně, farma, les, s botama i bez, hravě zdravě, venku hlavně, spolu v kruhu DobroDruhů.

Máme hlavní tři okruhy:

 

1, KONĚ –teorie schovaná ve hrách a praxe formou AVK (aktivit s využitím koní), dle možností a schopností malých DobroDruhů, respektujíc aktuální stav koní a filosofii horsemanshipu. S koňmi se děti během týdne potkají celkem 3x. Seznámí se s nimi v pondělí odpoledne, celá středa bude koňská a rozloučí se s nimi v pátek dopoledne.

– Tento tábor NENÍ zaměřen na samostatnou výuku jízdy na koni. V nejčastějším případě děti vodíme na madýlkách, srovnáme jim sed a během jízdy ho kontrolujeme popř. jim k tomu přidáme jednoduché cviky, které zvládnou. Dle schopností jednotlivých dětí a fyzického stavu vodičů zařazujeme i klus. Děti zde neučíme samostatné jízdě na koni, ani jim koně nepůjčujeme k jakékoli manipulaci. Koně vždy vede zkušený instruktor. Letos se stejně jako loni můžete těšit na Afinku a na Buena.

2, FARMA – děti se seznámí se zvířaty na farmě, blíže představíme i včely, technika na farmě, práce na farmě, rostliny, plodiny, záhony, políčka, setí a sázení. Uvidíme, co bude děti zajímat nejvíce a program tomu přizpůsobíme.

3, LES – les k přírodě prostě patří a nabízí spoustu moudrosti a aktivit. V tomto okruhu si představíme i jednotlivé stromy, jejich funkci, význam, krásu a individualitu.

Program dne:

8:15 – 8:30 – Sraz u teepee, kde si necháváme věci 

8:30 – 9:30 – ranní kruh, rozcvička (pohybové tematické básničky, dětská jógová sestava pozdrav slunci, hry) 

9:30 – 10:00 – svačina 

10:00 – 12:00 – program dle aktuálního tématu (koně/farma/les) – výpravy, naučné hry, tvoření 

12:00 – 13:30 – oběd a odpolední odpočinek 

13:30 – 16:00 – program dle aktuálního tématu (koně/farma/les) – výpravy, naučné hry, tvoření 

16:00 – 16:30 – odpolední kruh – zakončení a zrekapitulování dne, předávka rodičům

CO S SEBOU: 

oblečení dle aktuální předpovědi + náhradní, svačina + pití (když pití dojde je zde k dispozici voda z naší studny s čerstvými bylinkami nebo bez), pevná obuv ke koním (tenisky,kecky,pohorky,holínky) karimatka/deka/spacák za odpolední odpočinek vytisknutou a podepsanou přihlášku kopii kartičky zdravotní pojišťovny (stačí přední strana) vlastní helma (jezdecká/cyklistická) vlastní luk a šípy výhodou (kdo nemá, nevadí, půjčíme) Je potřeba počítat s tím, že se děti budou pohybovat v přírodě a setkají se s všemožnými alergeny jako je pyl, seno, sláma, zvířecí srst, slepičí peří atd. Pokud bude deštivo je nutno počítat s tím, že dítě bude od bahna/hlíny.

 

CENA tábora je 3100 Kč (cena je včetně oběda), je možné si objednat tábor bez obědů a nosit vlastní větší sváču z domova, v tom případě je cena tábora 2650 Kč.

 

Vedoucí tábora: Barbora Nosková, Pavla Bittnerová

 

Těšíme se na viděnou.

Turnus 1.7. - 5.7.2024
Přihlášku zašlete na e-mail tabory@kone-kentaurus.cz

Nebo můžete vyplnit přihlášku pomocí formuláře on-line.

Obraťte se na nás

Máte nějaké dotazy týkající se programu, přihlášky nebo jiných praktických záležitostí? Kontaktujte nás, rádi odpovíme na všechny vaše otázky.