Tábor pro outdoorové děti od 3 let.

KDE: Biodynamická Farma Kout, Fořt 29, Rudník, 543 44

 

 

DobroDruh je tábor pro outdoorové děti od 3 let. Učíme se o přírodě v přírodě a snažíme se maximálně využít prostředí, kde zrovna jsme. Učíme se vidět přírodu krásnou v jakémkoli počasí. Učíme se vnímat okolí i ostatními smysly než jen zrakem. K dětem přistupujeme respektujícím přístupem, přičemž se snažíme podporovat jejich samostatnost v sebeobsluze a zároveň rozvíjet kolektivního týmového ducha. Celý náš program (i život) je protkán ekologií, udržitelností a zdravým životním stylem. Poslední den je dobrodružné hledání pokladu, které vyzkouší, co se malí DobroDruhové na táboře naučili.

Koně, farma, les, s botama i bez, hravě zdravě, venku hlavně, spolu v kruhu DobroDruhů.

Máme hlavní tři okruhy:

 

1, KONĚ – teorie schovaná ve hrách a praxe formou AVK (aktivit s využitím koní), dle možností a schopností malých DobroDruhů, respektujíc aktuální stav koní a filosofii horsemanshipu. S koňmi se děti během týdne potkají celkem 3x. Seznámí se s nimi v pondělí odpoledne, celá středa bude koňská a rozloučí se s nimi v pátek dopoledne.

 

2, FARMA – děti se seznámí se zvířaty na farmě, blíže představíme i včely, technika na farmě, práce na farmě, rostliny, plodiny, záhony, políčka, setí a sázení. Uvidíme, co bude děti zajímat nejvíce a program tomu přizpůsobíme.

 

3, LES – les k přírodě prostě patří a nabízí spoustu moudrosti a aktivit. V tomto okruhu si představíme i jednotlivé stromy, jejich funkci, význam, krásu a individualitu.

 

Program dne:

 

8:15 – 8:30 – Sraz u maringotky, kde si necháváme věci

8:30 – 9:30 – ranní kruh, rozcvička (pohybové tematické básničky, dětská jógová sestava pozdrav slunci, hry)

9:30 – 10:00 – svačina

10:00 – 12:00 – program dle aktuálního tématu (koně/farma/les) – výpravy, naučné hry, tvoření

12:00 – 13:30 – oběd a odpolední odpočinek

13:30 – 16:00 – program dle aktuálního tématu (koně/farma/les) – výpravy, naučné hry, tvoření

16:00 – 16:30 – odpolední kruh – zakončení a zrekapitulování dne, předávka rodičům

 

Vedoucí tábora: Barbora Nosková, Laura Bezděková

Těšíme se na viděnou 🙂