Na koníčku pro básničku: Logopedicko - hiporehabilitační příměstský tábor – 5. ročník
OBSAZENO

KDY: 10.-14.8. 2020 , po – pá, 8:30 – 16:30

KDE: Biodynamická Farma Kout, Fořt 29, Rudník, 543 44

 

Nabízíme příměstský tábor s denní logopedickou terapií, hipoterapií a spoustou dalších aktivit. Zázemí nám již druhým rokem poskytuje biodynamická Farma Kout ve Fořtu.

 

Tábor je určen pro děti předškolního a mladšího školního věku, tj. od 4 do 10 let, které mají lehčí komunikační problémy, potíže s výslovností, opožděný psychomotorický vývoj, ale také děti, které mají rády zvířata, pohybové hry a rády si procvičí zdatnost svého jazyka.

 

Obědy a pitný režim (voda) jsou v ceně tábora. Vaří se přímo na farmě z místních bio surovin. Svačiny popř. pití přibalit vlastní. Na určené místo i z něj dítě dopraví rodiče na vlastní náklady.

 

Program: 

Ráno se všichni sejdeme ve společném kruhu a zahájíme den, rozhýbání, zpívání, rozcvička, pohybové básničky. Dále se děti během dne prostřídají na logopedii a hipoterapii, v mezičase budou mít společné pohybové hry, tvoření nebo péči o zvířata na farmě. Kromě samotné jízdy při hipoterapii, budou probíhat i AVK – aktivity s využitím koní, kde se děti naučí koně vyčistit, nakrmit a prostřednictvím her i spoustu informací o jeho životě. Poslední den probíhá tradiční honba za pokladem, kde děti spolupracují a hledají dle indicií ztracený poklad.

 

Propojení logopedie a hipoterapie jsou zvoleny z toho důvodu, že část komunikačních poruch vzniká na nervové bázi. Hipoterapie napomáhá zapojit a lépe rozvinout centrální nervový systém a tím ovlivnit tyto poruchy. Dalším důležitým faktorem při hipoterapii je zapojení limbického systému – tzv. emočního mozku, díky kterému se do procesu učení zapojují kladné emoce a dětem se tak paměťové stopy lépe ukládají a následně vybavují. Při hipoterapii se také souměrně zapojují svalové skupiny celého těla, čímž je podporováno správné držení těla.

 

Dbáme na to, aby spolupráce a komunikace s dětmi brala v potaz jejich individualitu a byla založená na respektujícím přístupu. Při práci využíváme montessori pomůcky.

 

Cena tábora: 3500,- Kč  

 

Online přihláška na tábor zde 🙂

 

Pro jakékoli další dotazy nás neváhejte kontaktovat:

email: noskova@kone-kentaurus.cz nebo tel.: 604 918 494

více informací o táboře najdete na www.hipologo.webnode.cz

 

Při nástupu rodiče odevzdají:

  • vytištěnou a podepsanou přihlášku na tábor, ve které rodič potvrzuje, že se společně s dítětem seznámil s provozním řádem

  • průkaz zdravotního pojištění (pouze kopie)

  • léky pro dítě s uvedeným dávkováním (pokud jsou třeba)